geodeta legnica

Wszelkie usługi geodezyjne są potrzebne na różnych poziomach na każdym etapie budowy.

Warto więc poszukać i zamówić usługi profesjonalistów.

Zdobywanie doświadczenia przez geodetę

Geodeta posiada wykształcenie matematyczne i wykazuje się wiedzą dotyczącą ukształtowania terenu oraz zasad dotyczących tworzenia planów budowy.

Każdy młody geodeta może zdobywać doświadczenie poprzez uczestnictwo w pracach prowadzonych przez bardziej doświadczonych geodetów oraz wypełnianie zadań przeznaczonych dla pomocnika geodety.

Będąc takim pomocnikiem będzie musiał wykonywać różne pomiary, przeprowadzać wywiady terenowe oraz nanosić jakieś zmiany na planach budowy, które będą potem oceniane przez jego opiekuna.
Dzięki temu nabierze on potrzebnej w tej pracy wiedzy praktycznej i nauczy się przewidywać konsekwencje podejmowanych przez siebie decyzji.

Po takich praktykach będzie mógł otrzymać pracę w urzędzie miasta lub biurze projektowym.

Punkty pomiarowe

geodeta legnica Każdy kiedyś widział, czy to w mieście, czy w okolicy własnego mieszkania, betonowe, kwadratowe pale wkopane w ziemię i oznaczone kolorem.
Te 'klocki' to punkty pomiarowe i to od nich geodeci zaczynają wszelkie pomiary, odnosząc się do tych właśnie punktów.
Mają one swoje numery i stanowią punk odniesienia do wyznaczania odległości od tych punktów. Bez nich praca geodety byłaby wręcz niemożliwa- dlatego stosuje się duże kary pieniężne za uszkodzenie czy wykopanie tych punktów odniesień.

W przypadku uszkodzenia takiego punktu można go wyznaczyć za pomocą innego punktu oraz innych danych.

Obowiązki geodety

Co tak naprawdę należy do obowiązków geodety? Cóż z pewnością nazewnictwo tych wszystkich prac byłoby dość ciężkie do odbioru, dlatego postaram się to trochę uprościć i przybliżyć. Przede wszystkim geodeta zajmuje się pomiarami powierzchni i nanoszeniem wyników tych pomiarów na mapy i profile (mapy wysokościowe).
Jak większość z Was wie geodeta jest potrzebny przy tyczeniu granic działki. Ogólnie wszędzie tam gdzie jest plan budowy czegoś muszą być geodeci i wszystko wyliczyć, sprawdzić i nanieść na mapy geodezyjne..
Dodane: 05-10-2016 11:12

Tagi: usługi budownictwo geodezja geodeta legnica

Widok do druku:

geodeta legnica