Badania rynkowe dla różnych firm to dość popularna usługa, zwłaszcza dla rynku medycznego.
Firmy , an przykład zajmują się takimi usługami na co dzień.
Krótko na temat badań rynku.

O badaniach rynku w Wikipedii

www.ebiostat.pl
Badania rynku to zespół czynności polegających na gromadzeniu informacji o zjawiskach i procesach na rynku, ich przyczynach, stanie aktualnym i tendencjach rozwojowych.

Celem badań rynku jest zdobycie informacji o kształtowaniu się mechanizmów rynkowych takich, jak popyt, podaż, ceny, zachowania i preferencje konsumentów, działania konkurencji, funkcjonowanie systemu dystrybucji, sprzedaży itp.

Badania rynku są częścią badań marketingowych.
Prowadzenie badań rynku zarówno polepsza pozycje konkurencyjną przedsiębiorstwa jak i jest zalecane przez normy ISO 9000.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Badania_rynku

Jak wygląda organizacja badania rynku?

Firmy zajmujące się badaniami marketingowymi i rynkowymi muszą zatrudniać różnych specjalistów, nie licząc oczywiście tych od analizy danych.
Wiele z tych firm korzysta z własnych systemów i programów, więc konieczne jest zatrudnienie ludzi do jego obsługi oraz informatyków do ich aktualizowania i administrowania. W trakcie jednego badania dla klienta większość pracowników przykłada do niego swoja rękę na różnym etapie jego trwania i analizowania wyników. Aplikacje dla tego biznesu sporo pomagają w tej pracy, jednak nie zrobią niczego za pracownika.

Badania i tak trzeba przeprowadzić, zebrać dane, komputer pomaga jedynie w ich organizacji i analizie.

Marketingowe badania rynku farmaceutycznego

www.ebiostat.pl Badania marketingowe i rynkowe można przeprowadzać w różnych dziedzinach biznesu i nie tylko. Szczególnym przypadkiem badań są badania rynku medycznego i farmaceutycznego.
Wiele firm oferuje podobne badania oraz ich analizę. Zazwyczaj wykonuje się je na grupach lekarzy pracujących w zawodzie, personelu medycznym oraz na pracownikach aptek.
Wchodzą w to różnorakie aspekty wprowadzania nowości na rynek medyczny.

Zwyczaje pacjentów, rekomendacje farmaceutów i lekarzy oraz skuteczności opakowań i kampanii reklamowych.

Każda firma ma swoja bazę danych z której korzysta przy wykonywaniu badań dla klientów..
Dodane: 10-10-2016 11:00

Tagi: biostat badania rynkowe farmacja

Widok do druku:

www.ebiostat.pl