Definicja meblarstwa w Wikipedii

meble prowansalskie meble prowansalskie
Meblarstwo ? dziedzina wytwórczości dotycząca elementów wyposażenia wnętrz, głównie mebli. W zależności od stopnia skomplikowania konstrukcji, ornamentów, sposobów wykończenia, użytych narzędzi czy materiałów wyroby meblarskie możemy podzielić na sprzęty samorodne lub dzieła sztuki użytkowej.
Jako dzieła sztuki podlegają zmianom stylowym podobnie jak inne dziedziny artystyczne. Wyroby meblarskie wytwarzane są na dwa sposoby: metodą przemysłową metodą rzemieślnicząŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Meblarstwo

Wystrój kuchni w stylu francuskim

Styl francuski charakteryzuje się tradycyjnymi kolorami i bardziej ozdobnymi meblami, w których fakt, że są one drewniane zostaje bardzo wyraźnie wyeksponowany.
Dlatego właściciele domów bardzo lubią urządzać wszystkie domowe pomieszczenia według stylu francuskiego.

Pasuje on przede wszystkim do salonów, które dzięki temu mogą wyglądać naprawdę odświętnie.

Poza tym bardzo dobrze sprawdza się on w sypialni, w której dobrze jest do mebli francuskich dodać jeszcze jakiś dywan.

Również inne pokoje mogą zostać urządzone w stylu francuskim, chociaż w przypadku zwykłych pokoi dziennych będzie się zwracało szczególną uwagę na zachowanie ich użytkowości.
Podobnie jest z kuchnią, której styl francuski nadaje zupełnie innego wyrazu.

Kwestia komody w Wiki

Komoda ? mebel skrzyniowy z szufladami do przechowywania odzieży. Komoda wykształciła się w drugiej połowie XVII wieku we Francji ze skrzyni, przez umieszczenie szeregu szuflad w ścianie bocznej. Z biegiem czasu komoda zmieniała swój kształt i zdobnictwo, pozostając jednak jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia wnętrza.
Dopiero w 2 poł.
XX wieku została prawie zupełnie wyparta przez wielofunkcyjne zabudowy ścian.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komoda.
Dodane: 22-11-2016 07:26

Tagi: meble styl prowansalskie wnętrza Prowansja

Widok do druku:

meble prowansalskie