Zakres kosmetologii

manicure żoliborz manicure żoliborz
W obszarze zainteresowań kosmetologii znajdują się: profilaktyka mająca na celu opóźnienie zewnętrznych oznak procesu starzenia się (bruzdy, zmarszczki); zapobieganie powstawaniu defektów skórnych oraz zachowanie jak najdłużej sprawności życiowej; zagadnienia związane z upiększaniem; skład preparatów kosmetycznych i ich wpływ na poszczególne rodzaje skóry; korygowanie wad wyglądu zewnętrznego (także ze względu na ich wpływ na psychikę i samopoczucie pacjentów); zagadnienia lecznicze dotyczące zmian skórnych, które niekorzystnie wpływają na wygląd zewnętrzny; problemy otyłości (zarówno ze względów estetycznych, jak również ich wpływu na stan ogólny ustroju); wpływ promieniowania nadfioletowego na skórę; odczyny toksyczno-alergiczne, związane z kosmetykami (wyprysk kontaktowy alergiczny, alergia typu humoralnego, uczulenie na związki z tzw.

grupą "para"Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetologia#Zakres_dziedziny

Podział kosmetyków

Ze względu na część ciała dla których są przeznaczone: środki do skóry włosów paznokci twarzy Ze względu na grupę docelową: dla kobiet dla mężczyzn dla dzieci dla nastolatków Ze względu na funkcję: czyszczące pielęgnujące i ochronne zapachowe do zmiany wyglądu, czyli kosmetyki kolorowe Wiele z kosmetyków należy naraz do kilku z tych grup.

Np: mydło może jednocześnie czyścić i nawilżać (czyli pielęgnować) skórę.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki

Różnorodne zabiegi kosmetyczne

Jeżeli mówimy o pielęgnacji ciała zazwyczaj w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne, których na rynku oferuje się obecnie wiele.

Mogą być to zabiegi na różne partie naszego ciała: nie tylko na twarz, ale także na dłonie czy uda.

Jakie są to zabiegi? Popularne to chociażby peeling, który służy złuszczaniu skóry, ale także mezoterapia, czy zabieg liftingujący.

Oczyszczanie, rozjaśnianie, nawilżanie, to kolejne przykłady takich zabiegów.

Poza tym nie można nie wspomnieć o różnego rodzaju masażach mających antystresowe i pobudzające działanie.
Dodatkowo zabiegi kosmetyczne polegają na regulowaniu czy to kolorytu cery, czy wyglądu chociażby brwi, jak też na wygładzaniu skóry. .

Widok do druku:

manicure żoliborz