Do lat 50.
Problemem napotykanym przy rekonstrukcji jest niemal całkowity brak fachowców znających tajniki układania wytrzymałego bruku.
Dzisiaj głównymi zaletami są malowniczy wygląd (szczególnie w pobliżu zabytków architektury lub kompleksów zieleni), a także całkowicie naturalny, ekologiczny surowiec. Do dzisiaj nawierzchnie z polnego kamienia można spotkać na niektórych drogach polnych, wiejskich lub leśnych, a także w zabytkowych dzielnicach miast. Nadal rozbierane są jezdnie posiadające wartość zabytkową (budowane w XVIII i XIX wieku) i zastępowane kostką betonową.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bruk
Beton (zwykły) powstaje w wyniku wiązania i stwardnienia mieszanki betonowej. Mieszanka betonowa to mieszanina spoiwa (cement), kruszywa, wody i ewentualnych dodatków (do 20% w stosunku do masy spoiwa) i domieszek (do 5% w stosunku do masy spoiwa). Kruszywa mogą być naturalne: grube (żwir), drobne (piasek o frakcjach do 2 mm) lub sztuczne (np.keramzyt).Dodatki i domieszki poprawiają właściwości mieszanek betonowych i betonów, np.zwiększają urabialność, opóźniają proces wiązania, zwiększają mrozoodporność, wodoszczelność itd. Nie wolno stosować wody morskiej (zasolonej), mineralnej i zanieczyszczonej (np.ściekowej, rzecznej).Bez wykonywania badań można stosować wodę wodociągową.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Beton
Zazwyczaj są to pracownicy miejskich zakładów odpowiedzialnych za czyszczenie miasta lub pracownicy specjalnych firm zajmujących się układaniem kostki brukowej.
Jednocześnie za stan miejskiej kostki brukowej odpowiedzialne są władze miasta lub właściciele konkretnych osiedli czy wydzielonych działek budowalnych.
Również oni są odpowiedzialni za naprawę takiej kostki brukowej.
Będą również odpowiedzialni za to, jeżeli ktoś ulegnie wypadkowi na uszkodzonej kostce brukowej. .